Střípky mých zájmů a mě samotné

-

Statistika

TOPlist

Kalendář

architektura

židle design

BOMBO STOOL

Firma Magis, výrobce barové stoličky Bombo, nabízí designové produkty navržené mezinárodně uznávanými designéry.

 

Barová stolička Bombo je designovou klasikou, která patří do sortimentu italského výrobce Magis. Byla navržena v roce 1997 designérem Stefanem Giovannonim.

 

Ergonomicky vytvarovaná skořepina sedadla této barové stoličky Vám zaručuje vysoký komfort sezení. Skořepina sedadla je vytvořena z probarveného polypropylenu, má nastavitelnou výšku sezení a točí se.


bombostool
 
 

Designová novinka od firmy Kartell: Italský designér Antonio Citterio vytvořil díky Spoon Stool inovaci židle, která nabízí maximální komfort a je pastvou pro oči. Elegantní skořepina sedadla s matným povrchem je odlita v jednom kuse a dává židli perfektní vzhled.

spoon_stool

kartell-plastics-sofa
sedačka plastic

Pohovku Couple navrhl designér Jan Padrnoš pro firmu UP Závody.  Základem sedačky Couple je dřevěná kostra a kovové pochromované podnože. Potah Couple je k dostání v zelené látce. V případě zájmu si můžete u této pohovky zvolit vlastní potahový materiál.
couple_up


Designér Nelson proměnil svým návrhem tradiční pohovku ve třídimensionální hru. Zdobí ji osmnáct barevných opěrek, které jsou připevněny k jednoduché ocelové konstrukci. Diky neobvyklému tvaru a konstrukci je Marshmallow Sofa jednou z výjimečných pohovek v historii designu. Prodlužovací prvek tvoří šest jednotlivých opěrek, dá se namontovat mezi dvě pohovky a je možné ho libovolně rozšířit.
nelson_marshmallow_sofa_000


Toto houpací křeslo z roku 2006 navrhl známý designér Ron Arad pro firmu Magis. Je vyrobeno z polyethylenu a je vhodné i pro venkovní použití.


magis_voido_black


Amoebe je nízkým lounge křeslem v jasných barvách s flexibilní opěradlem zad. Křeslo je potažené látkou v těchto barvách: slonová kost, žlutá, oranžová, oranžově-červená, červená, purpurová, fialová, tmavě modrá, zelená, mořská zelená a černá.

vitra-amoebe-verner-panton

1958 reedice

Rám je vyroben ze sklolaminátu, čalouněný povrch, na sedáku je umístěn čalouněný polštář. Podnož je z jakostní oceli.

K dostání v barvách: slonová kost, žlutá, oranžová, oranžově-červená, červená, purpurová, fialová, tmavě modrá, zelená, mořská zelená a černá.

 vitra-cone-chair-verner-panton
Cone chair

Při tvorbě  Bubble Chair vyšel designér Eero Aarnio ze svého dřívějšího návrhu Ball Chair. Dal si za úkol vnést do svého designu více světla. Na řešení záhy přišel. Materiál musel být průhledný, aby lidé sedící v kouli mohli pozorovat okolí. Inspiroval se kopulemi z akrylátového skla od jednoho výrobce lamp a nechal z tohoto materiálu vyrobit velké bubliny, které ve své konečné podobě i s polštářky a stropním zavěšením daly název celému dílu. Zrodila se Bubble Chair. Nemá žádný podstavec, vznáší se v prostoru a právě díky tomu si toto nevšední křeslo získalo velikou oblibu.

Akustické vlastnosti tohoto křesla jsou pro lidi zážitkem. Jeho kulatá forma zanechává zvuky uvnitř, a tak se cítíte izolováni, i když se nacházíte na hlučném místě. Vzniká tak jedinečný pocit klidu a uvolnění v každodenním shonu.

Bubble Chair je dnes spojována s moderním lifestylem, objevuje se v nejrůznějších hudebních spotech, reklamách či časopisech o designu a módě. Ve světě se často používá k focení modelek. Fotily se v ní např. Donatella Versace, Nina Hagen či Carmen Electra.
všechny tyto výrobky lze koupit na http://www.designpropaganda.cz
Žádné komentáře