Střípky mých zájmů a mě samotné

-

Statistika

TOPlist

Kalendář

Švédsko-školní exkurze

Od 6.6 do 14.6. jsem byla se školou ve Švédsku.Musim říct že tahle země mě hodně mile překvapila a doufám že jsem tam nebyla naposledy..

Odjezd se uskutečnil v pozdně odpoledních hodinách od školy,kde se sešlo asi 40 účastníků a 3 učitelé.
Vypravili jsem se klimatizovaných pěkných autobusem směrem k Berlínu.Ale kvuli špatnému počasí jsme zastávku hlavního města Německa vynechali.
Cesta trvala hodně dlouho a spousta lidí se uchýlila ke spánku.
Když jsme dojeli do Rostocku bylo už ráno.
Nalodili jsme se s autobusem na obří trajekt a vyjeli do neznáma(tedy vlastně do Dánska).
Na trajektu se všem líbilo a 2 hodinová cesta uběhla velice rychle.

FOTKY VE FOTOGALERII
Když jsme mířili do Kodaně za okny autobusu běžela krásná krajina severské země.Obdivovala jsem malebné kamenné a dřevěné domečky a všudypřítomnou zeleň.
První zastávkou bylo muzeum pivovaru Carlsberg,kde jsme si prošli a prohlídli expozici výroby ,obrovkou sbírků lahví od piva,historii a současnost pivovaru.
V parčíku před budovou byla napodobenina Malé mořské víly ve fontáně.

 


Když jsme skončili milou zastávku v Kodani byl čas na přesunout se do Švédska.
Z Kodaně jsme přejeli do Helsingeru a odtud 20 minutovým trajektem .
Pohled z autobusu se opět změnil,všudepřítomné lesy nás mírně uspávaly,ale přeci jenom to byla zajímavá krajina,hlavně když jsme projížděli vesničkami a obdivovali bílo-červené dřevěné domky.
Za pár hodin  jsme přijeli do vesničky ,ve které jsme byli ubytováni-Botnaryd.Náš penzion  byl na okraji vesnice a už z dálky nás vítala česká vlajka.
Přijeli jsme velice unavení cestou,ale plni očekávání,kterého se nám dočkalo.
Hned k večeři jsem mohli ochutnat jedno z národních jídel Švédska,formou švédského stolu.Masové kuličky z bramborovou kaší a brusinkami.
Ubytování bylo moc příjemné.
Pro Švédské domy,hlavně ty vesnické, jsou tradiční lampičky v oknech bez záclon.Ono vlastně všude v místonosti je spousta světýlek ,lampiček a svíček a to všechno působí velmi přívětivě a útulně.