Střípky mých zájmů a mě samotné

-

Statistika

TOPlist

Kalendář

svět módy

Plesové šaty-1.část

Plesové šaty jsou lahůdkovou zakázkou pro módní návrháře a potěšením pro každou z nás. Vždyť ty správné šaty mají zdůraznit naše přednosti a skrýt nedostatky. Toto jistě dokáže klasika, která se drží v popředí navzdory trendům, které ovšem také nikdy nezatracujeme. Každá již víme, co nám asi lichotí. Jaké barvy, střihy.

U plesových šatů platí nepsaný zákon, že by měly být dlouhé až ke špičkám střevíčků. Nicméně pokud se cítíme dostatečně sebevědomé a víme, že si můžeme dovolit i kratší délku ke kolenům, nikdo nám jistě nebude bránit vstoupit do sálu plného slavnostně oděných tanečníků a krásné romantické hudby proto, že svými sukněmi nesuplujeme čistící stroj na podlahu.

Už si představujete ten krásný rej elegantních hostů, kteří po sobě vzájemně pokukují nebo si přímo povídají a na první tóny hudby se páry vyzývají k tanci a nechávají se unášet na vlnách parketu úžasnými melodiemi? Vstupní hala je slavnostně vyzdobena a všude vás vítají a pobízejí k zábavě plakáty a někdy i krásné hostesky. V každém případě, ať zbožňujeme džíny sebevíc, necháme je doma. Dokonce i jindy slušivý kostýmek tentokrát usne na ramínku, protože my se stáváme princeznami a nebo se tak aspoň chceme cítit.
Jsme – li příznivkyněmi klasiky, bude nejlepší zvolit komplet z korzetu a dlouhé sukně nebo pouzdrové šaty. Korzety mají tu výhodu, že postavu zpevní a vytvarují do ladných křivek. Módní jsou korzety bez ramínek tvarované kosticemi, se šněrovačkou na zádech. Jsou šité z hladkého materiálu, aby vynikly dekorace z perliček nebo výšivky, které velmi často zdobí povrch korzetu. Sukně ke korzetu je dlouhá ze splývavého materiálu, dole většinou rozšířená. Další možnost nabízejí elastické materiály. Šaty z nich ušité mají tu výhodu, ze přilnou k tělu jako druhá kůže, takže vždy dobře sedí. Nevýhodou je, že vyzradí každý faldík. Totéž platí u saténu, jehož vysoký lesk navíc opticky rozšiřuje. Pro šaty z těchto jemných materiálů je charakteristická ležérnost a proto je vhodné zvolit jednoduchý střih - tenká ramínka, obepnutá horní část těla a od boku nechat volně splývat dolu ke kotníkům.

Jinou variantu nabízejí transparentní krajky s přídavkem elastanu. Šijí se z nich jednoduché šaty na ramínka nebo bez a jako podklad se volí hladké vypasované šaty stejné nebo kontrastní barvy. Výsledek je velmi efektní a navíc si podkladové šaty můžeme ponechat do příští sezóny a vyměnit pouze ty krajkové.

Odvážným ženám dovoluje módní trend transparentní šaty bez podkladové vrstvy a taktéž velmi hluboké dekolty. Ty se stále více prohlubují, někdy sahají až k pasu. Aby výstřih neodhaloval tělesné partie, které mají být zahalené, doporučuje se látku k tělu přilepit oboustranně lepící páskou - takto to praktikují Hollywoodské hvězdy.


Všeobecně tedy platí, že plesové šaty by měly být dlouhé a doplňky k nim přiměřeně sladěné. Neměly bychom zapomenout , že méně znamená více. A barevnost? Klasikou zůstává černá, vínová, tmavě modrá. Do popředí se však stále více dostávají pestré barvy a odvážné barevné kombinace. A pokud si potrpíte na originální extravaganci a nevíte co s penězi, dejte si šaty ušít na zakázku přímo od módního návrháře. Ostatně na míru šitá plesová róba je nejjistější pohodlí.

Pro naše nožky budou nejvhodnější páskové střevíčky nebo elegantní lodičky. Těch pár hodin to na podpatcích vydržíme. Kabelka by měla ladit s obutím. V neposlední řadě si jistě před plesem doběhneme na manikúru a ke kadeřnici. Vždyť hlava je korunou našeho slavnostního outfitu.

Tato celá paráda sice zasáhne naši peněženku, ale jistě stojí za to dbát právě na kvalitu. Není nic nepříjemnějšího, než když nám praskne ramínko u šatů při tanci nebo se zlomí podpatek ještě před vchodem. Chceme si přeci ten nádherný večer užít a pokud nejsme zadané, snad i vyhlédnout prince, který také přijde na ples sám.

A rada na závěr? Především se v plesových šatech a všech doplňcích musíme cítit dobře a jistě. Pokud chybí jiskra a zdravé sebevědomí, nic nespraví ani ty nejšpičkovější modely. Takže se nebudeme trápit vlastní nedokonalostí, ale užijeme si bál až do rána!

img_1img_10img_11img_2img_3
Poslední komentáře
12.11.2017 17:41:18: Tohle je moc povedený článek, opravdu! smiley Málokde člověk najde takhle hezky sepsané všechna "nepsa...